Bílej mlejn
O sdružení
Divadlo
             
   

Divadelní soubor Bílej mlejn je složen výhradně z herců amatérů. Naším cílem je navázat na tradici ochotnického divadla v Čakovicích a vytvořit zde soubor, který přispěje ke kulturnímu rozvoji Čakovic, Miškovic a Třeboradic.

Máte zájem zahrát si amatérské divadlo? Kontaktujte nás a přijďte nás navštívit na některou z pravidelných zkoušek divadelního souboru. Hrajeme hlavně pro radost.

 

 

Aktivity divadelního souboru:

KAREL ČAPEK, JOSEF ČAPEK - ZE ŽIVOTA HMYZU
připravujeme - premiéra 5. 6. 2015

Přijďte se přesvědčit, že tato klasická hořká komedie je i po více než 90 letech stále aktuální. Povrchnost, hrabivost, materialismus, zaslepenost a touha po moci. Tyto vlastnosti vždy patřily k lidské společnosti, pojďme se společně zamyslet, zda s nimi umíme bojovat.


POHÁDKA "PEKELNÝ SEN"
muzikálová dětská pohádka připravená pro adventní čas

Kdo zlobí, tomu není peklo nikdy daleko. "Vemte své děti a přijďte se přesvědčit na pohádku s písničkami", tak jsme zvali rodiče na náš druhý kousek repertoáru.


POHÁDKY PŘÍBĚHY ZE ŽIVOTA PRO DĚTI A DOSPĚLÉ
pásmo pohádek, první "kousek" v repertoáru divadelního souboru

Čtyři příběhy ze života - čtyři pohádkové příběhy trochu jinak. Pejsek a kočička, Honza v pekle, Ve dvou se to lépe táhne a O rybáři.


Vybrané proběhlé akce divadelního souboru:

V minulosti jsme se např. připojili k akci: Týden uměleckého vzdělávání a amatérské tvorby, která se v celé ČR konala od 17. do 26. 5. 2013. Více na www.amaterskatvorba.cz.

Uvedená představení:

 • Příběhy ze života pro děti a dospělé (pohádky)
  uvedeny opakovaně v Čakovicích na zámku a v základní škole Dr. E. Beneše, v Třeboradicích ve společenském sále, v divadelním sále v Kostelci nad Labem
 • Pohádka Pekelný sen
  uvedena v čakovickém zámku od adventním čase v letech 2013 a 2014, v Třeboradicích v roce 2013 a v Kostelci nad Labem v roce 2014
 • Představení k výročí třeboradické školy
  původní scénka nastudovaná pro potřeby posvícení v Třeboradicích v roce 2014

Čtení dětem (v rámci Celé Česko čte dětem):

 • Tématická čtení veřejná
  uvedeny opakovaně v Čakovicích na zámku a v Třeboradicích o společenských akcích (posvícení, dětský den)
 • Tématická čtení pro školy (MŠ, ZŠ a Krystálky)

Čtení proběhla např. na tato témata "Hurá na prázdniny", "Staré pověsti České", "Hrubínův špalíček", "Příběhy o pražských strašidlech", "Pohádky o zimě", "Posvícenské příběhy" a další. Čtení je vždy rozděleno do několika částí (obvykle tři), jednotlivé části, kdy se dětem čte, jsou doplněny interaktivními aktivitami s dětmi (např. výtvarnými činnostmi - lepení, vystřihování, omalovánky nebo zpěvem či poznávacími úlohami). Tyto činnosti vždy přizpůsobujeme věku dětí, kterým čteme a řídíme se metodickými doporučeními iniciativy Celé Česko čte dětem. Čtení pro školská zařízení poskytujeme zcela zdarma, vč. použitého materiálu na interaktivní hry, který hradí členové spolku obyvkle "ze svého" jako sponzorský dar spolku.

Spolupráce s ostatními spolky:

 • M-Výtvarka a Centrum Myška Miškovice
  zajištění zastávek na strašidelné (2013) a pohádkové (2014) stezce v Miškovicích
 • Sdružení HAKUKA
  divadelní představení v rámci akcí spolku HAKUKA (2014)
 • Ateliér Střípek
  spolupráce na Spolkovém dni 2014, který pořádal spolek Bílej Mlejn
 • Spolek LíPA Třeboradice
  zajištění zastávek na strašidelné stezce (2013-2014), účast na programu posvícení (2013-2014) a zajištění stánku (2013) resp. muzea školy (2014), účast na programu dětského dne (2013-2014), účast na programu v rámci mikulášské besídky (2013), účast v masopustním průvodu (2013-2014) a stánek v rámci masopustu (2013), spolupráce na Spolkovém dni 2014

Fotografie z vybraných akcí naleznete na http://www.facebook.com/BilejMlejn